IDEF 2019 14’üncü Uluslararası Sanayi Fuarı

IDEF 2019 14’üncü Uluslararası Sanayi Fuarı

IDEF’19, 14'üncü Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı, 30 Nisan-3 Mayıs 2019 tarihlerinde, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Milli Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) yönetim ve sorumluluğunda, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

IDEF Fuarı savunma, güvenlik, denizcilik, havacılık ve uzay sanayii alanları gibi önemli bir çok sektörü barındıran bir fuar. Bu kapsamda IDEF fuarının yerel ve uluslararası savunma sanayii iş birliği ortamı sağladığı gerçeğini de göz önünde bulundurduk. Savunma sanayisinde takip ettiğimiz projeler ve katma değerli ürünlerimizin tanıtımı ve projeler hakkında toplantıların yapılması çok önemliydi.

Büyük ilgi gören standımızı ziyaret eden değerli konuklarımıza teşekkür ederiz.Gelecekte Bilişim Konferansı - Technopc Sponsorluğu

‘Gelecekte Bilişim Konferansı’nın ‘Gelecekte Yaşam – Endüstri 4.0, Nesnelerin İnterneti ve Dijital Dönüşüm’ oturumu, Türkiye’nin öncü teknoloji şirketlerinden Technopc sponsorluğunda gerçekleşti. Oturumda İstanbul Havalimanı’nda yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren şirketin Kurucu Ortağı Murat Yücel, “Yerli ve milli konusunda bir özgüven eksikliği yaşıyoruz. ‘Ne kadar yerli?’ diye takıldığımız zaman teknolojide ilerleyemiyoruz” dedi. Yücel, Türkiye’nin ciddi bir IT potansiyeline de sahip olduğunu belirterek, ürünlerini dünyaya satmak istediklerini söyledi.

Smart Future Forum tarafından ‘Gelecek Geliyor’ sloganıyla Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) İstanbul Konferans Salonu’nda ‘Gelecekte Bilişim Konferansı’ düzenlendi. Dijital ve akıllı sistemler, yapay zeka, bulut bilişim, siber güvenlik ve büyük veri gibi geleceğin dünyasını şekillendiren teknolojilerin konuşulduğu konferansın ‘Gelecekte Yaşam – Endüstri 4.0, Nesnelerin İnterneti ve Dijital Dönüşüm’ oturumuna Türkiye’nin öncü teknoloji şirketlerinden Technopc sponsor oldu. Konferans öncesi Technopc standında Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır’ı ağırlayan Technopc’nin Kurucu Ortağı Murat Yücel, şirketin yeni projeleri hakkında bilgi verdi. 

Technopc sponsorluğunda gerçekleşen oturuma Akes Ar-Ge ve İş Geliştirme Direktörü Ayşegül Ekin başkanlık yaparken, Murat Yücel’in yanı sıra Kobikom CEO’su Orhan Kirman, T3 Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Uçak, Jolly Tur CIO’su Turgut Çilingir ve İGA Bilişim Genel Müdür Yardımcısı Vedat Yıldız konuşmacı olarak katıldı.

Teknoloji transferinden korkmamalıyız

Yerli bir marka olarak İstanbul Havalimanı’nda üstlendikleri teknoloji çözümlerinden dolayı çok mutlu ve gururlu olduklarını belirterek konuşmasına başlayan Yücel, “Dünyanın herhangi bir yerine gittiğimizde artık elimizde gerçekten büyük bir başarı hikâyesi var. Havalimanında yüzde 100 yerli üretim ile çalıştık. Bu neden önemli? Çünkü, yerli ve milli konusunda bir özgüven eksikliği yaşıyoruz. Yerli ve milli konusu üzerine konuşulması gereken ama pozitif ilerlenmesi gereken konular. Çünkü ‘Ne kadar yerli?’ diye takıldığımız zaman teknolojide ilerleyemiyoruz. Amerika’nın bugün teknolojide başarılı olmasının nedeni Almanlardır. Bilim insanı transferi yaptılar ve teknolojiyi bir adım öteye götürdüler. Teknolojiyi transfer etmekten korkmamamız, ancak üzerine bir kat koymamız lazım” dedi.

 Ciddi bir IT potansiyelimiz var

Türkiye’nin 200’ün üzerinde üniversitesi ve çok ciddi bir IT potansiyeli olduğunu söyleyen Yücel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Coğrafi bölgeye baktığımızda gerçekten ülkemiz bu alanda bilgi birikimi ve kapasite olarak çok önde. Fakat bunun ne kadar farkındayız? Bizim ihtiyacımız olan şey pazarlama. Çok iyi yazılımcılarımız, çok iyi şehir planlamacılarımız var. Yerliye karşı önyargıları önce içeride yıkmamız lazım. Kurumlarımız ‘Türk markası alır mıyız, almaz mıyız?’, ‘Bu ne kadar yerli?’ derken biz 22. yüzyıla geçeceğiz ama hâlâ aynı konuyu konuşuyor olacağız. Biz çok köklü bir medeniyetiz. Bizim bilgi birikimimiz ve özgüvenimiz çok daha yüksek. Ve her şeyi yapabilecek kapasitedeyiz.”

 Yerlilik oranı için mücadele ediyoruz

Şirketlerinin adını neden Technopc koydukları ve yerlilik oranı hakkında da açıklama yapan Yücel, “Çünkü dünyaya satmak istiyoruz. Şu an 35 ülkeyi geçtik. Teknolojide önde olan ülkelere de ürün satabiliyoruz. Yerli ve milli konularına çok takılmadan hızlı ilerlemek lazım. Burada önemli olan katma değer, verimlilik ve ülkeye girdi meselesi. Bir taraftan yerlilik oranı için de mücadele ediyoruz. Ülkemizde sertifikasyon problemleriyle karşılaşıyoruz. Dünya’nın teknolojide en gelişmiş ülkelerinden Tayvan’da oran yüzde 39, bizdeki yüzde 51. Çok yüksek bir oran. Görüşmeler yapıyoruz bu konuda. Umarız bunu da aşacağız” ifadelerini kullandı.   Dünyanın En Büyüğünde Yerli Marka İmzası!

Yerli ürünlerin kullanımına büyük önem veren İstanbul Havalimanı'nın teknoloji altyapısında Technopc ürünleri kullanıldı.

İstanbul Havalimanı, yolcularının konforunu uçtan uca sağlayabilmek ve seyahat süreçlerinin her adımında teknolojik yeniliklere ev sahipliği yapmak adına, önemli BT yatırımlarına imza attı. Dünyanın en büyük havalimanı olarak bu süreçte yetkin yerli BT ürün ve çözümlerine öncelik veren İstanbul Havalimanı, bunun bir örneğini Technopc çözümleri ile hayata geçirdi IGA Bilişim Genel Müdürü Ersin İnankul, bu yeni havalimanında teknoloji çözümlerini tercih ederken önceliklerini yolcu konforu' olarak gösterdi. Farklı uygulamalarla yolcunun evinden havalimanına kadar trafik süreçlerini optimize ettiklerini, mobil uygulama ile check-in yaparken bagajını da bırakabilmesi, parmak izi ve pasaport okutarak yüz tanıma teknolojisi ile pasaport kontrolden geçişi gibi birçok yeniliğe imza attıklarını vurgulayan Ersin İnankul, BT mimarisinde Technopc'nın rolunu şöyle anlattı.

Technopc, geliştirdiği ürünlerle dikkatimizi çekti

"Havalimanının tüm safhalarında yerli ürünler kullanmaya özen gösterdik. Tüm altyapılarda yerli kablolama ve kablo taşıyıcıları kullanıyoruz Yaptığımız anlaşma kapsamında havalimanı içerisinde 3 tip PC'yı TechnoPC'den temin ettik. Bunlardan Ali in One' segmentınde 820 adet satın alma yaptık Kamu kurum ve kuruluşlarına ve IGA kullanıcılarına bunları kullandırıyoruz. Mini PC segmentini pasaport polisine teslim ettik. Yani tüm pasaport işlemleri yerli üretim Technopc'ye emanet. Bunların yanında, 1200' ün üzerinde iş istasyonu satın alması yaptık. Bunları da kendi kullanıcılarımıza ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarımıza kullandırıyoruz. Technopc son yıllarda geliştirdiği yeni ürünlerle dikkatimizi çekti. Elde edilen sonuçlar paralelinde, bazı kritik segmentlerde onların çözümlerini bünyemize kattık. Öyle ki 2200'e yakın ürünü havalimanımızda konumlandırdık ve bunlarla son derece verimli çalışıyoruz."

Çalışmalar, mobilde daha da büyüyebilir

İstanbul Havalimanında Technopc çözümlerinin konumlandırıldığı segment kamu ve IGA odaklı ihtiyaçlar olduğu için havayollarının ve havalimanının büyümesi ve kapasitenin artması ile birlikte ihtiyaçlar da doğal olarak artacak. Ersin İnankul bu noktada "Technopc ile özellikle masaustu tarafında yaptığımız çalışmaları mobil tarafa da taşıma imkanımız olabilir" beklentisini dile getirdi. Technopc'nin mobil başlığında etkili Ar-Ge çalışmaları ve yetkin ürünleri ışığında İstanbul Havalimanı'nda ilerleyen süreçte farklı ebatlarda mobil touch cihazların konumlandırılması gündeme gelebilecek Ersin İnankul, yerli ürün tercihlerinde Technopc'nin konumunu şöyle anlattı:

"Pasaport ve bagaj gibi havalimanının öncelikli kritik sistemlerinde tercihimiz Technopc oldu, çünkü bize uygun çözümler sundular. Ayrıca ülkemizde yerleşik bir firma ile bu işbirliğini yapmak da bizim için çok buyuk avantaj Biz aynı zamanda bir bilişim şirketiyiz ve geliştirdiğimiz uygulamaları ve bilgi birikimimizi dünyaya sunmaya hazırlanıyoruz. İlerleyen süreçte işbirlikleri gündeme gelebilecek ve dünyanın başka bir havalimanına hizmet götürme fırsatına erişirsek, Technopc gibi çözüm ve ürünlerine güvendiğimiz bir şirketle ilerlememiz soz konusu olacak. IGA Bilişim olarak bizim için referans noktalardan biri Technopc - Netaş birlikteliği oldu. İstanbul Havalimanı projesi 42 ay gibi rekor bir surede tamamlandı. Burada bizim için en kritik unsur; ışı uygun fiyatlı ve kaliteli ürün ve çözümlerle zamanında bitirebilmek oldu ve Technopc ile bu üç beklentimizi de yakaladık.

Technopc'nin ilk etapta üç çözümü yerini aldı!

İstanbul Havalimanı'nın tasarımından İtibaren Önceliklerini 'yazılım ve donanım anlamında yerli ve milli' çözümler olarak gösteren İGA Bilişim Havalimanı Sistem Müdürü Vedat Yıldız, anlık destek ihtiyacına yanıt verebilecek yetkin şirketlerin kendileri İçin öncelikli olduğunu vurguladı. Uçtan uca işledikleri dev bilişim mimarisinin sürdürülebilirliği için altyapının gücünün ve bu gücü destekleyen bir Türk şirketinin önemine dikkat çeken Vedat Yıldız. Technopc ile işbirliği yapısını şöyle detaylandırdı:

Technopc'den üç farklı ürün İle destek alıyoruz. Pasaport uygulamalarında Technopc'nin Mini PC modeliyle ilerledik ve burada Emniyet Genel Müdürlüğü İle karşılıklı çalıştık. Yine devletin birimleri olan Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ). gümrük, emniyet gibi birimlerde de onların ihtiyaçlarına yönelik olarak hızlı ve etkili çözüm beklentisini karşılamak adına Technopc'nin, bu sefer de Ali İn One PC'Ieri yerini aldı. İGA'da İdari departmanların ihtiyaçlarına yönelik olarak da Technopc'nin Desktop çözümü ile ilerledik. Pasaport geçiş sistemlerini de Emniyet Genel Müdürlüğü ile çalışarak devreye aldık ve bunlara 'İgate' diyoruz. Bu sistemin tasarımında da Technopc İle çalıştık. PC İle güçlendirilmiş olan cihazlar Emniyet Genel Müdürlüğü ile olan entegrasyonumuzu sağlıyor. Yani parmak izi okuma, yüz tanıma ve pasaport sorumlusu gibi servisler Özellikle bu PC üzerinden Ankara ve İstanbul arasındaki iletişimi sağlıyor. Bu sayede Emniyet Genel Müdürlüğü'nden gelecek doğrulama ile havalimanında yolcumuzun pasaport geçişi sağlanmış oluyor".Kuzey Marmara Otoyolu'nun Geçiş Sistemleri Technopc'ye Emanet!

   <br> <p>   Türkiye'de bilgisayar üretiminde ilk yerli malı belgesine sahip olan Technopc; tecrübe, performans ve ürün kalitesini bu kez de Kuzey Marmara Otoyolu'nda gösterdi. Dev projenin Hızlı Geçiş Sistemi'nde BOX PC modeli kullanılarak tek kamera ile çoklu şerit yollarda yüzde 99 gibi bir oranın üzerinde performans başarısı sağlandı. Sağlıktan finansa, eğitimden savunma sektörüne kadar birçok sektöre teknolojik çözümler üreten, son olarak dünyanın en büyüğü istanbul Havalimanı'nın tüm bilgisayar teknolojilerinde yer alan Technopc; tecrübe, performans ve ürün kalitesini bu kez de Kuzey Marmara Otoyolu'nda gösterdi. Türkiye'de bilgisayar üretiminde ilk yerli malı belgesine sahip olan Technopc'nin Endüstriyel BOX PC modeli, istanbul trafiğini rahatlatacak 398 kilometre uzunluğundaki dev projenin Hızlı Geçiş Sistemleri'nde (HGS) kullanıldı.</p>
   <p>  Sistemden geçen araçların plakalarını okuyarak bilgileri alıp ödeme sistemine aktarmak için kullanılan, üzerinde birçok yazılımın aynı anda çalıştığı ürünün ilk faz kurulumları da bitti.</p>
  <p>  Yüzde 99 başarı Kurulan ürünün 7/24 çalışabilecek yüksek performansa sahip olduğunu belirten şirketin Yönetici Ortağı Murat Yücel,  projede gelişmiş yazılım, donanım ve kamera teknolojileri bir arada kullanıldı. Tek kamera ile çoklu şerit yollarda yüzde 99 gibi bir oranın üzerinde performans başarısı sağlandı. Böylece piyasada yer alan en güçlü çözüm oluşturuldu. Yazılım ve donanımın en üst performansla çalıştırıldığı bir projeye imza attık" dedi. </p>


En kritik sistemler Technopc’ye emanet!

Ersin İnankul: Uygun fiyat, kalite ve zaman avantajını Technopc ile sağladık

IGA CIO’su ve IGA Bilişim Genel Müdürü Ersin İnankul, İstanbul Havalimanı’nın 72 bilişim sisteminden en kritik olanlarında Türkiye’nin bilgisayar üretiminde ilk ‘Yerli Malı’ belgesine sahip Technopc ile iş birliği yaptıklarını belirtti.

‘Dünyanın en büyük havalimanı’ olarak adını tarihe yazdıran İstanbul Havalimanı’nın masaüstü, mini, tümleşik, endüstriyel ve kiosk segmentlerinde toplam 4 bin donanım ürününü üreten Technopc yetkilileri, IGA CIO’su ve IGA Bilişim Genel Müdürü Ersin İnankul’u ziyaret etti. İstanbul Havalimanı’na büyük geçişin 6 Nisan’da başlayacağını belirten İnankul, böylesine bir projenin başarıyla gerçekleşmesinde Technopc’nin de payı olduğunu söyledi.

En kritik sistemler Technopc’ye emanet

Havalimanının yapımına başlarken en öncelikli konularının yolcu konforu ve mutluluğu olduğunu belirterek bunları sağlayacak bütün teknolojileri havalimanında barındırmaya çalıştıklarını anlatan İnankul, “Havalimanındaki 72 bilişim sisteminden en kritik olanlarında, mesela pasaport geçişlerinde Technopc ile çalışmayı tercih ettik” dedi. İnankul, bu kararlarındaki en önemli etkenleri şöyle sıraladı: “İşe başlarken kriterlerimizi belirledik ve ihale yaptık. Technopc tüm bu kriterleri karşıladı. Daha önce TAV Grubu'nda yaptığımız havalimanlarında da birlikte çalışma imkanı bulmuştuk. Yerli bir firma olması büyük bir avantaj. Böylece gümrük bekleme sürelerinden muaf olduk.”

"Başka havalimanlarına hizmet götüreceğiz"

Aynı zamanda bir IT şirketi olduklarını belirten İnankul, Türkiye’de geliştirilen uygulamaları dünyaya satmaya hazır olduklarını, bu konuda da çalışmaların sürdüğünü söyledi. Technopc ile bu konuda da iş birlikleri olacağının bilgisini veren İnankul, “Geliştirdiğimiz teknolojilerle dünyanın başka yerlerindeki başka havalimanlarına hizmet götürmek istiyoruz. Bu sırada çalışacağımız firmanın yanımızda olması avantajlı bir durum. Technopc, istediğimiz dizaynda istediğimiz çözümleri üretebileceğimiz bir firma. Yerli ve kendini ispatlamış olması nedeniyle son yıllarda takip ettiğimiz bir firmaydı ve ihalelerimize davet ediyorduk” dedi.

"Technopc ile avantaj sağladık"

İstanbul Havalimanı projesinin 42 ay gibi rekor bir sürede tamamlandığını, bu süreçte kalite ve zamanın çok önemli olduğunu söyleyen İnankul, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu benim 13’üncü havalimanım. 22 tanesini de işletme imkanı buldum. Abu Dhabi’de, Dubai’de, Libya’da birçok havalimanında bulundum. Bu havalimanı hepsinin 2 katı büyüklüğünde. Bizim için en kritik şey işi uygun fiyatlı, kaliteli ve zamanında yapabilmekti. Technopc’de bu üçünü de yakaladık. Hem fiyat performans avantajı sağladık hem kaliteli malı zamanında sahaya indirebilme başarısını bize gösterdiler hem de oluşabilecek bütün problemlerde bize zamanında aksiyon sağladılar. O anlamda kendilerine teşekkür ediyoruz.”

"İş birliği mobilde de devam edecek"

İstanbul Havalimanı’nda her geçen gün artan uçuş sayısıyla ihtiyaçların da arttığının altını çizen İnankul, Technopc ile bu anlamda da iş birliklerinin hem segment hem de sayı bakımından artacağını dile getirdi. “Technopc’nin mobilde de Ar-Ge çalışmaları ve ürünleri olduğunu söyleyerek, “Masa üstünde yaptığımız anlaşmaları mobile de götürebiliriz. Bu alanda da çalışacağız gibi görünüyor” dedi.   

Technopc’nin NETAŞ ile iş birliğinden dolayı da büyük mutluluk duyduklarını da ifade eden İnankul, “Bu birliktelik, üreticinin büyük bir entegratör ile gelmesi, bize anında cevap verebilmesi, çözüm odaklı olması, burada oluşabilecek arızalara anında müdahale edebilecek olması açısından büyük avantajlar sağladı” diye konuştu.

"Yazılımlarımızın yüzde 60’ı yerli"

Havacılığın ülkemizin ve dünyanın booming ekonomilerinden biri olduğunu, her yıl ülkemizde yüzde 10’un üzerinde büyüme gösterdiğini söyleyen İnankul, şunları kaydetti: “Bu yüzden dünyada sadece 3-4 firma tarafından üretilebilen bazı özel yazılımların veya ürünlerin millileştirilmesinden yanayız. Şimdiye kadar birçok uygulamayı kendimiz geliştirdik ve geliştirmeye devam ediyoruz. Ben yerli ve milli uygulamalara inanıyorum. Özellikle yazılım alanında ülkemizin çok büyük bir potansiyeli olduğunu düşünüyorum. Kullandığımız yazılımlarımızdan yüzde 60’tan fazlası yerli. Bütün meslektaşlarıma da özellikle yazılım alanında hem birtakım geliştirmelere imza atmalarını hem de bu ürünleri dünyaya pazarlamalarını tavsiye ediyorum. Biz IGA Bilişim olarak ülkemize katma değer sağlamaya devam edeceğiz. Çok yakında robotlarla da hizmet vermeye başlayacağız.”İstanbul Havalimanı Technopc teknolojisiyle donatıldı.

Masaüstü, mini, tümleşik, endüstriyel ve kiosk bilgisayarlar olmak üzere 4 bin donanım ürünüyle İstanbul Havalimanı’nda hizmet vermekten dolayı gurur duyduklarını belirten Technopc Yönetici Ortağı Murat Yücel, “Yerli ürünlerimiz ile havalimanımızın datasının da korunmasına katkıda bulunmak bizim için çok önemliydi. Bu süreci başarıyla yürütüyor olmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi. Yücel, Havalimanı’nda kullanılan ürünlerin temel özellikleri için de “Kesintisiz ve stabil çalışabiliyorlar. Özel dayanıklılığa ve enerji verimlilik özelliklerine sahip çevreci ürünler. Ağır güvenlik testlerini başarıyla geçtiler” diyerek bilgi verdi

Mart ayında taşınma işlemlerinin tamamlanacağı İstanbul Havalimanı’nın 4 bin donanım ürününü üreten, Türkiye’de bilgisayar üretiminde ilk yerli malı belgesine sahip olan Technopc’ nin Yönetici Ortağı Murat Yücel, bu önemli görevi üstlendikleri ve başarıyla yürüttükleri için gurur duyduklarını söyledi.

Yerli ve çevreci ürünler

‘Dünyanın en büyük havalimanı’ olarak adını tarihe yazdıran İstanbul Havalimanı’nda kullanılan masaüstü, mini, tümleşik, endüstriyel ve kiosk bilgisayarların Havalimanı’na özel olarak üretildiğini anlatan Yücel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu ürünlerin temel özellikleri kesintisiz ve stabil çalışabilecek üst standartlarda üretilmeleri. Enerji verimlilik özelliklerine sahip, çevreci ürünler. Özel dayanıklılığa sahip malzemeler kullanıldı. Bu sayede kesintisiz, uzun ömürlü çalışma imkânı sunuyor. Sertifikasyon olarak şu an Türkiye’deki en üst seviyede ürün kalite sertifikasyonuna sahip. Tümleşik bilgisayarlarda olan uzaktan yönetim özelliği, mini bilgisayarlarda olan teknik özellikler, endüstriyel olan sistemlerdeki dayanıklılık ve bağlantı portları rakiplerine göre çok ciddi farklar yarattı.” Yücel, ayrıca, yerli üretim donanım ürünleriyle datamızın da korunarak bizde kalacağının altını çizdi.

Kalite ve fiyatta daha rekabetçi

Ürünlerin bankolar, pasaport geçişleri, gümrük birimleri, kiosklar, sınır geçiş sistemleri ve idari gibi İstanbul Havalimanı’nın tüm birimlerinde kullanıldığının bilgisini veren Yücel, ürünlerin güvenliği konusunda, “Hem yazılım hem de donanım testlerimiz oldukça ağır. Ürünlerimiz, donanım aşamasında EMC, LVD, CE, TUV gibi sertifikalarla birlikte ISO kalite sürecinde birçok seviyede testlerden geçmeyi başardı” dedi. Ürünlerin yurt dışı örneklerine göre hem daha kaliteli hem de fiyat olarak daha rekabetçi olduğunu da anlatan Yücel, ürünlerin her geçen gün geliştirildiğini de ifade etti.İş Ortaklarımızla Yılın İlk Eğitimini Gerçekleştirdik

Technopc Teknoloji A.Ş. satış ekibi olarak 2019 Yılının İlk "Yeni Nesil Bilgisayar ve Teknoloji Çözümleri" konulu eğitimimizi tamamladık.

Katılan tüm İş Ortaklarımıza Teşekkür ederiz.Türkiye'nin en büyük bilişim firmaları Bilişim 500 ödül töreninde açıklandı.

Türkiye'nin en büyük bilişim firmaları Bilişim 500 ödül töreninde açıklandı.

 Firmamız Technopc bu yıl “Bilgi Teknolojileri Şirketleri” sıralamasında 77. Sırada yer almıştır.

“Sistem Entegratörleri – Donanım” sıralamasında ise 19. olarak ülkemizde yerli üreticiye

duyulan güvenin hızla artmakta olduğu ve firmamızın da bu noktada

 üstüne düşenleri layıkıyla yerine getirdiği görülmüş oldu.

 

Bize inanan ve güvenen tüm çözüm ortaklarımız ile kullanıcılarımıza teşekkür ederiz.IDEF 13. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarına Katıldık

IDEF’17, 13'üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, 9-12 Mayıs 2017 tarihlerinde, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Milli Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) yönetim ve sorumluluğunda, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece, İstanbul'da organize edildi. .
    

Sponsor olarak katıldığımız fuarda savunma sanayiinde de kullanılan endüstriyel ürünlerimizi sergiledik. Yerli ve yabancı birçok konuğumuzla görüşme fırsatı bulduk. Büyük ilgi gören standımızı ziyaret eden değerli konuklarımıza teşekkür ederiz.

   

Organizasyon detaylı bilgi için :idef.com.trÇözümpark Yazar Buluşması

Çözümpark Yazar Buluşması

Çözümpark

ÇözümPark “Yazar Etkinliği” 2 Aralık cumartesi günü Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleşti.

Sunumumuza katılan ve standımızı ziyaret eden tüm konuklarımıza teşekkür ederiz.Trafik’17 – Karayolu Trafik Güvenliği Fuarı

Büyük ilgi gören Trafik’17 – Karayolu Trafik Güvenliği Fuarında Technopc olarak sektörle ilgili ürünlerimizi sergiledik.
Birçok konuğumuzu ağırladığımız standımızı ziyaret eden, başta İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın AHMET ARSLAN olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ederiz.HIMSS Türkiye EMRAM Eğitim Konferansı ve Sağlık Bilişimi Fuarındaydık

HIMSS Türkiye EMRAM Eğitim Konferansı ve Sağlık Bilişimi Fuarı; 11-13 Mayıs 2017 tarihleri arasında Türkiye, Avrupa ve bölge ülkelerden 1000’in üzerinde Sağlık BT uzmanı, klinik uzmanları, firma yetkilileri, yatırımcılar ve sağlık bilişimi profesyonellerini buluşturan bölgemizin en büyük uluslararası sağlık bilişimi etkinliğidir.

Sponsor olarak katıldığımız fuarda ürünlerimizi standımızın yanı sıra, fuar içinde kurulan "DIGITAL HOSPITAL" içinde de sergiledik. Büyük ilgi gören standımızda yerli ve yabancı birçok konuğumuzu ağırladık. Sağlık Bakanımız Sayın Prof. Dr. Recep AKDAĞ'da fuarı ziayaret etti, medikal cihazlar hakkında bilgi aldı.

Himss plaket technopc

Plaketimizi Technopc adına Mithat YÜCEL'e Sayın Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Şuayip BİRİNCİ taktim etti.

Standımıza gösterdiği ilgiden dolayı tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

Organzasyon hakkında detaylı Bilgi: http://himssturkiye.com/tr/anasayfa/Türkiye'nin en büyük şehir hastanesi açıldı

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Son 15 gündür bir aydır ilgili firma gece gündüz çalıştı. Bizim arkadaşlarımız gece gündüz çalıştılar. Avrupa'nın şu anda en mükemmel hastanesini hizmete sokuyoruz" dedi.

370.000 m2 kapalı alanda inşaa edilen ve en son teknolijilerin kullanıldığı hastane tüm bölgede bir ilk olma özelliğini taşıyor. Projede hastaneye özel geliştirilmiş özel fansız bilgisayarlar  , ekranlar  , hemşire çağrı sistemlerinde technopc ürünleri kullanılmıştır.Dijital Sistem Geliştiricileri Derneği’nin (DSDER) Etkinliği

Technopc ev sahipliğinde gerçekleştirilen Dijital Sistem Geliştiricileri Derneği’nin (DSDER), “Vizyonerlerle Buluşmalar” adlı seri etkinliğinde Milli Dağcı Doğan Palut konuşmacı olmuştur.

Kaya ve dağ tırmanışlarıyla ilgili dört rehber kitabı yayına hazırlayan Palut, tırmanışların rehberle yapılması gerektiğini vurguladıktan sonra “İş hayatında olduğu gibi, bu işte de risk var. Tırmanırken  düşmek için değil, güçlenmek için tırmanıyoruz." Sözleri akşama damga vuran konulardan biri olmuştur. Loya Mağazacılık Technopc'yi Tercih Etti

Loya Mağazacılık Türkiye’nin en katma değerli yerli üreticisi Technopc ile çalışmayı tercih etti .

Geniş ürün gamı ve tecrübeli AR-GE departmanı sayesinde ihtiyaçlara yönelik bilişim teknolojileri çözüm ve hizmetlerinden yararlanabilecek bu sayede rakiplerinden bir adım daha önde olacaktır.