En kritik sistemler Technopc’ye emanet!

Ersin İnankul: Uygun fiyat, kalite ve zaman avantajını Technopc ile sağladık

IGA CIO’su ve IGA Bilişim Genel Müdürü Ersin İnankul, İstanbul Havalimanı’nın 72 bilişim sisteminden en kritik olanlarında Türkiye’nin bilgisayar üretiminde ilk ‘Yerli Malı’ belgesine sahip Technopc ile iş birliği yaptıklarını belirtti.

‘Dünyanın en büyük havalimanı’ olarak adını tarihe yazdıran İstanbul Havalimanı’nın masaüstü, mini, tümleşik, endüstriyel ve kiosk segmentlerinde toplam 4 bin donanım ürününü üreten Technopc yetkilileri, IGA CIO’su ve IGA Bilişim Genel Müdürü Ersin İnankul’u ziyaret etti. İstanbul Havalimanı’na büyük geçişin 6 Nisan’da başlayacağını belirten İnankul, böylesine bir projenin başarıyla gerçekleşmesinde Technopc’nin de payı olduğunu söyledi.

En kritik sistemler Technopc’ye emanet

Havalimanının yapımına başlarken en öncelikli konularının yolcu konforu ve mutluluğu olduğunu belirterek bunları sağlayacak bütün teknolojileri havalimanında barındırmaya çalıştıklarını anlatan İnankul, “Havalimanındaki 72 bilişim sisteminden en kritik olanlarında, mesela pasaport geçişlerinde Technopc ile çalışmayı tercih ettik” dedi. İnankul, bu kararlarındaki en önemli etkenleri şöyle sıraladı: “İşe başlarken kriterlerimizi belirledik ve ihale yaptık. Technopc tüm bu kriterleri karşıladı. Daha önce TAV Grubu'nda yaptığımız havalimanlarında da birlikte çalışma imkanı bulmuştuk. Yerli bir firma olması büyük bir avantaj. Böylece gümrük bekleme sürelerinden muaf olduk.”

"Başka havalimanlarına hizmet götüreceğiz"

Aynı zamanda bir IT şirketi olduklarını belirten İnankul, Türkiye’de geliştirilen uygulamaları dünyaya satmaya hazır olduklarını, bu konuda da çalışmaların sürdüğünü söyledi. Technopc ile bu konuda da iş birlikleri olacağının bilgisini veren İnankul, “Geliştirdiğimiz teknolojilerle dünyanın başka yerlerindeki başka havalimanlarına hizmet götürmek istiyoruz. Bu sırada çalışacağımız firmanın yanımızda olması avantajlı bir durum. Technopc, istediğimiz dizaynda istediğimiz çözümleri üretebileceğimiz bir firma. Yerli ve kendini ispatlamış olması nedeniyle son yıllarda takip ettiğimiz bir firmaydı ve ihalelerimize davet ediyorduk” dedi.

"Technopc ile avantaj sağladık"

İstanbul Havalimanı projesinin 42 ay gibi rekor bir sürede tamamlandığını, bu süreçte kalite ve zamanın çok önemli olduğunu söyleyen İnankul, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu benim 13’üncü havalimanım. 22 tanesini de işletme imkanı buldum. Abu Dhabi’de, Dubai’de, Libya’da birçok havalimanında bulundum. Bu havalimanı hepsinin 2 katı büyüklüğünde. Bizim için en kritik şey işi uygun fiyatlı, kaliteli ve zamanında yapabilmekti. Technopc’de bu üçünü de yakaladık. Hem fiyat performans avantajı sağladık hem kaliteli malı zamanında sahaya indirebilme başarısını bize gösterdiler hem de oluşabilecek bütün problemlerde bize zamanında aksiyon sağladılar. O anlamda kendilerine teşekkür ediyoruz.”

"İş birliği mobilde de devam edecek"

İstanbul Havalimanı’nda her geçen gün artan uçuş sayısıyla ihtiyaçların da arttığının altını çizen İnankul, Technopc ile bu anlamda da iş birliklerinin hem segment hem de sayı bakımından artacağını dile getirdi. “Technopc’nin mobilde de Ar-Ge çalışmaları ve ürünleri olduğunu söyleyerek, “Masa üstünde yaptığımız anlaşmaları mobile de götürebiliriz. Bu alanda da çalışacağız gibi görünüyor” dedi.   

Technopc’nin NETAŞ ile iş birliğinden dolayı da büyük mutluluk duyduklarını da ifade eden İnankul, “Bu birliktelik, üreticinin büyük bir entegratör ile gelmesi, bize anında cevap verebilmesi, çözüm odaklı olması, burada oluşabilecek arızalara anında müdahale edebilecek olması açısından büyük avantajlar sağladı” diye konuştu.

"Yazılımlarımızın yüzde 60’ı yerli"

Havacılığın ülkemizin ve dünyanın booming ekonomilerinden biri olduğunu, her yıl ülkemizde yüzde 10’un üzerinde büyüme gösterdiğini söyleyen İnankul, şunları kaydetti: “Bu yüzden dünyada sadece 3-4 firma tarafından üretilebilen bazı özel yazılımların veya ürünlerin millileştirilmesinden yanayız. Şimdiye kadar birçok uygulamayı kendimiz geliştirdik ve geliştirmeye devam ediyoruz. Ben yerli ve milli uygulamalara inanıyorum. Özellikle yazılım alanında ülkemizin çok büyük bir potansiyeli olduğunu düşünüyorum. Kullandığımız yazılımlarımızdan yüzde 60’tan fazlası yerli. Bütün meslektaşlarıma da özellikle yazılım alanında hem birtakım geliştirmelere imza atmalarını hem de bu ürünleri dünyaya pazarlamalarını tavsiye ediyorum. Biz IGA Bilişim olarak ülkemize katma değer sağlamaya devam edeceğiz. Çok yakında robotlarla da hizmet vermeye başlayacağız.”İstanbul Havalimanı Technopc teknolojisiyle donatıldı.

Masaüstü, mini, tümleşik, endüstriyel ve kiosk bilgisayarlar olmak üzere 4 bin donanım ürünüyle İstanbul Havalimanı’nda hizmet vermekten dolayı gurur duyduklarını belirten Technopc Yönetici Ortağı Murat Yücel, “Yerli ürünlerimiz ile havalimanımızın datasının da korunmasına katkıda bulunmak bizim için çok önemliydi. Bu süreci başarıyla yürütüyor olmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi. Yücel, Havalimanı’nda kullanılan ürünlerin temel özellikleri için de “Kesintisiz ve stabil çalışabiliyorlar. Özel dayanıklılığa ve enerji verimlilik özelliklerine sahip çevreci ürünler. Ağır güvenlik testlerini başarıyla geçtiler” diyerek bilgi verdi

Mart ayında taşınma işlemlerinin tamamlanacağı İstanbul Havalimanı’nın 4 bin donanım ürününü üreten, Türkiye’de bilgisayar üretiminde ilk yerli malı belgesine sahip olan Technopc’ nin Yönetici Ortağı Murat Yücel, bu önemli görevi üstlendikleri ve başarıyla yürüttükleri için gurur duyduklarını söyledi.

Yerli ve çevreci ürünler

‘Dünyanın en büyük havalimanı’ olarak adını tarihe yazdıran İstanbul Havalimanı’nda kullanılan masaüstü, mini, tümleşik, endüstriyel ve kiosk bilgisayarların Havalimanı’na özel olarak üretildiğini anlatan Yücel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu ürünlerin temel özellikleri kesintisiz ve stabil çalışabilecek üst standartlarda üretilmeleri. Enerji verimlilik özelliklerine sahip, çevreci ürünler. Özel dayanıklılığa sahip malzemeler kullanıldı. Bu sayede kesintisiz, uzun ömürlü çalışma imkânı sunuyor. Sertifikasyon olarak şu an Türkiye’deki en üst seviyede ürün kalite sertifikasyonuna sahip. Tümleşik bilgisayarlarda olan uzaktan yönetim özelliği, mini bilgisayarlarda olan teknik özellikler, endüstriyel olan sistemlerdeki dayanıklılık ve bağlantı portları rakiplerine göre çok ciddi farklar yarattı.” Yücel, ayrıca, yerli üretim donanım ürünleriyle datamızın da korunarak bizde kalacağının altını çizdi.

Kalite ve fiyatta daha rekabetçi

Ürünlerin bankolar, pasaport geçişleri, gümrük birimleri, kiosklar, sınır geçiş sistemleri ve idari gibi İstanbul Havalimanı’nın tüm birimlerinde kullanıldığının bilgisini veren Yücel, ürünlerin güvenliği konusunda, “Hem yazılım hem de donanım testlerimiz oldukça ağır. Ürünlerimiz, donanım aşamasında EMC, LVD, CE, TUV gibi sertifikalarla birlikte ISO kalite sürecinde birçok seviyede testlerden geçmeyi başardı” dedi. Ürünlerin yurt dışı örneklerine göre hem daha kaliteli hem de fiyat olarak daha rekabetçi olduğunu da anlatan Yücel, ürünlerin her geçen gün geliştirildiğini de ifade etti.İş Ortaklarımızla Yılın İlk Eğitimini Gerçekleştirdik

Technopc Teknoloji A.Ş. satış ekibi olarak 2019 Yılının İlk "Yeni Nesil Bilgisayar ve Teknoloji Çözümleri" konulu eğitimimizi tamamladık.

Katılan tüm İş Ortaklarımıza Teşekkür ederiz.Türkiye'nin en büyük bilişim firmaları Bilişim 500 ödül töreninde açıklandı.

Türkiye'nin en büyük bilişim firmaları Bilişim 500 ödül töreninde açıklandı.

 Firmamız Technopc bu yıl “Bilgi Teknolojileri Şirketleri” sıralamasında 77. Sırada yer almıştır.

“Sistem Entegratörleri – Donanım” sıralamasında ise 19. olarak ülkemizde yerli üreticiye

duyulan güvenin hızla artmakta olduğu ve firmamızın da bu noktada

 üstüne düşenleri layıkıyla yerine getirdiği görülmüş oldu.

 

Bize inanan ve güvenen tüm çözüm ortaklarımız ile kullanıcılarımıza teşekkür ederiz.IDEF 13. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarına Katıldık

IDEF’17, 13'üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, 9-12 Mayıs 2017 tarihlerinde, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Milli Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) yönetim ve sorumluluğunda, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece, İstanbul'da organize edildi. .
    

Sponsor olarak katıldığımız fuarda savunma sanayiinde de kullanılan endüstriyel ürünlerimizi sergiledik. Yerli ve yabancı birçok konuğumuzla görüşme fırsatı bulduk. Büyük ilgi gören standımızı ziyaret eden değerli konuklarımıza teşekkür ederiz.

   

Organizasyon detaylı bilgi için :idef.com.trÇözümpark Yazar Buluşması

Çözümpark Yazar Buluşması

Çözümpark

ÇözümPark “Yazar Etkinliği” 2 Aralık cumartesi günü Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleşti.

Sunumumuza katılan ve standımızı ziyaret eden tüm konuklarımıza teşekkür ederiz.Trafik’17 – Karayolu Trafik Güvenliği Fuarı

Büyük ilgi gören Trafik’17 – Karayolu Trafik Güvenliği Fuarında Technopc olarak sektörle ilgili ürünlerimizi sergiledik.
Birçok konuğumuzu ağırladığımız standımızı ziyaret eden, başta İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın AHMET ARSLAN olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ederiz.HIMSS Türkiye EMRAM Eğitim Konferansı ve Sağlık Bilişimi Fuarındaydık

HIMSS Türkiye EMRAM Eğitim Konferansı ve Sağlık Bilişimi Fuarı; 11-13 Mayıs 2017 tarihleri arasında Türkiye, Avrupa ve bölge ülkelerden 1000’in üzerinde Sağlık BT uzmanı, klinik uzmanları, firma yetkilileri, yatırımcılar ve sağlık bilişimi profesyonellerini buluşturan bölgemizin en büyük uluslararası sağlık bilişimi etkinliğidir.

Sponsor olarak katıldığımız fuarda ürünlerimizi standımızın yanı sıra, fuar içinde kurulan "DIGITAL HOSPITAL" içinde de sergiledik. Büyük ilgi gören standımızda yerli ve yabancı birçok konuğumuzu ağırladık. Sağlık Bakanımız Sayın Prof. Dr. Recep AKDAĞ'da fuarı ziayaret etti, medikal cihazlar hakkında bilgi aldı.

Himss plaket technopc

Plaketimizi Technopc adına Mithat YÜCEL'e Sayın Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Şuayip BİRİNCİ taktim etti.

Standımıza gösterdiği ilgiden dolayı tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

Organzasyon hakkında detaylı Bilgi: http://himssturkiye.com/tr/anasayfa/Türkiye'nin en büyük şehir hastanesi açıldı

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Son 15 gündür bir aydır ilgili firma gece gündüz çalıştı. Bizim arkadaşlarımız gece gündüz çalıştılar. Avrupa'nın şu anda en mükemmel hastanesini hizmete sokuyoruz" dedi.

370.000 m2 kapalı alanda inşaa edilen ve en son teknolijilerin kullanıldığı hastane tüm bölgede bir ilk olma özelliğini taşıyor. Projede hastaneye özel geliştirilmiş özel fansız bilgisayarlar  , ekranlar  , hemşire çağrı sistemlerinde technopc ürünleri kullanılmıştır.Dijital Sistem Geliştiricileri Derneği’nin (DSDER) Etkinliği

Technopc ev sahipliğinde gerçekleştirilen Dijital Sistem Geliştiricileri Derneği’nin (DSDER), “Vizyonerlerle Buluşmalar” adlı seri etkinliğinde Milli Dağcı Doğan Palut konuşmacı olmuştur.

Kaya ve dağ tırmanışlarıyla ilgili dört rehber kitabı yayına hazırlayan Palut, tırmanışların rehberle yapılması gerektiğini vurguladıktan sonra “İş hayatında olduğu gibi, bu işte de risk var. Tırmanırken  düşmek için değil, güçlenmek için tırmanıyoruz." Sözleri akşama damga vuran konulardan biri olmuştur. Loya Mağazacılık Technopc'yi Tercih Etti

Loya Mağazacılık Türkiye’nin en katma değerli yerli üreticisi Technopc ile çalışmayı tercih etti .

Geniş ürün gamı ve tecrübeli AR-GE departmanı sayesinde ihtiyaçlara yönelik bilişim teknolojileri çözüm ve hizmetlerinden yararlanabilecek bu sayede rakiplerinden bir adım daha önde olacaktır.