Hakkımızda

Yücel Elektronik, 1998 Yılından beri bilişim sektöründe faaliyet gösteren lider teknoloji firmasıdır.

Technopc®, Yücel Elektronik tarafından 2006 yılında “daha iyi teknolojik ürünler” üretmek amacı ile oluşturulmuş markamızdır. Bilişim teknolojilerine yönelik çözüm ve hizmetleri, kaliteli ve verimli bir şekilde yaygınlaştırarak uygulamak ilkesiyle yola çıkan Technopc®, kurumsal şirketlere ve son kullanıcıya yönelik mini PC, tablet PC, masaüstü ve endüstriyel PC’ler, All In One’lar ve sanallaştırma çözümleri sunmaktadır. Technopc®, yenilikçi, çevreci ve yüksek performanslı ürünleri ile farkını ortaya koymakta, en son teknolojik ar-ge çalışmalarının ışığında katma değerli ve farklı ürünler sunmayı hedeflemektedir.

Türkiye’de mini PC pazarında adetsel ve projeler anlamında en çok tercih edilen bilgisayar markası olan Technopc®, mini PC serisi ile sağlıktan bankacılığa, eğitimden savunma sektörüne kadar geniş bir yelpazede, yeni kurulan veya teknolojisini iyileştirmek isteyen kurumlara çözümler sunmakta; ihtiyaçların belirlenmesi ve ürünlerin konumlandırılması konularında hizmet vermektedir. Mini bilgisayar segmentinde Nano ve Smart Ultra SFF serileri, %70 oranında düşük enerji tüketimi, %90’a varan yerden tasarruf ve sessiz çalışma özellikleriyle, eğitim kurumları, belediyeler, hastaneler, mağazalar ve çağrı merkezleri başta olmak üzere birçok kullanım alanında tercih edilmektedir. Mini PC serisi, işletme yönetiminde kompakt tasarım ile yüksek performansı buluşturmayı hedeflemektedir.

Tüm Technopc® ürünlerinde en ileri ve en  yenilikçi teknolojiler kullanılmaktadır. Intel® vPro teknolojisi sayesinde Yönetilebilir; Dahili Güvenlik Platform Modülü (TPM) güvenlik yongası sayesinde veri korumasını arttırmaya yönelik donanımsal şifreleme özelliği sağlar. Kullanıcısına etkileyici ve akıllı bir performans sunar.

Technopc® tüm ürünlerinde çevreye olan duyarlılığını göstermektedir. Technopc®'nin tüm serileri az enerji tüketecek şekilde üretilmektedir. Enerjiyi %80’e varan oranlarda az kullanan ve kullanım masraflarınızı azaltan Technopc® sayesinde, teknolojiyi verimli ve düşük işletme maliyetleriyle kullanmanın keyfini yaşayın.

Technopc® kullanıcı ihtiyacına göre kişiselleştirilebilir çözümler sunar. Çağımızda her sektör birbirinden farklı donanımsal ve yazılımsal çözümlere ihtiyaç duyar, Technopc® bunun bilincinde olarak tüm serilerindeki ürünlerinde, kullanıcı isteklerine göre kişiselleştirilebilir teknoloji kullanır.


Masaüstü bilgisayar serimiz, ofis ve multimedya uygulamalarınıza güç katmak ve yönetilebilir, verimli modelleriyle tüm iş gereksinimlerinizi karşılamak için tasarlanmıştır.

Bunlara ek olarak Technopc®, sanallaştırma teknolojilerinde de Zero Client, Thin Client ve Smart Client çözümlerine sahip bir yerli markadır. Bu sanallaştırma çözümleri, tüm verilerin güvenli bir merkezi sunucuya aktarılmasına yardımcı olarak, kurumsal maliyetleri asgariye düşürür; standart IP ağları üzerinde kurumsal veri yönetiminde güvenlikten ödün vermeden başarılı bir kullanıcı deneyimi sunar.

Şık tasarım, hızlı bağlantı ve yüksek grafik performansıyla dikkat çeken tablet PC serimiz ise her yerden çalışmaya olanak vermekte; internette gezinme, sosyal medya ile gündemi takip etme, oyun oynama ve film izleme gibi aktivitelere rahatça ulaşmayı sağlamaktadır.

Mini PC pazarında adetsel ve projeler anlamında Türkiye’de en çok tercih edilen bilgisayar markası olan Technopc®, Microsoft tarafından “Yılın en hızlı gelişen yerli üreticisi” ödülünü almıştır.

Tüm bunların yanında bir işletmenin büyümesinin sadece işlem hacmiyle değil, hizmet kalitesiyle de doğru orantılı olduğunu bilen markamız, ISO 9001 Kalite Belgesi, TSE Hizmet Yeri Yeterlilik, Sanayi Bakanlığı Satış Sonrası Hizmet Yeterlilik, Marka Tescil, TÜV, CE, Kapasite Raporu’na ek olarak düşük enerji kullanımını garantileyen Energy Star belgeleri ile kalitesini dünya standartlarına taşımıştır. Çevre ve insan sağlığıyla ilgili esasları düzenleyen RoHS belgesini de almaya hak kazanan Technopc® ürünlerinin Windows işletim sistemiyle kullanılmak üzere desteklendiği test edilerek onaylanmış ve Microsoft HCL listesinde yayınlanmıştır.

Kamu ve özel sektör tarafından  tercih edilen markamızın referansları Türkiye’nin kendi sektöründe en büyük firmalarıdır.

Technopc® ürünleri, başta Türkiye olmak üzere 4 farklı ülkedeki fabrikalarda dünya standartlarında test edilerek üretilmektedir.

2016 yılı verilerine göre, "ilk 500 Bilişim Şirketi Türkiye" sıralamasında Yerli Masaüstü Bilgisayarda 1'inci, Türkiye Merkezl Donanım Firmaları sıralamasında 10'uncu, Bilgi teknolojileri kategorisinde 70'inci olan alan kuruluşumuz atılımlarını sürdürmektedir.

Tüm ürünlerinde en ileri, yenilikçi ve çevreci teknolojiler kullanmayı ilke edinen  markamız, müşterilerine en kaliteli ve uygun çözümleri sunmaya devam etmektedir.

Technopc® ürünleri ileri, çevreci, kişiselleştirilebilir ve kaliteli teknolojiye sahip özellikleriyle bir adım öne çıkmaktadır.

Technopc®, All In One ürün grubunda ise tasarım konusundaki farkını ortaya koymaktadır.  All In One serisi, gelişmiş özelliklere sahip, düşük enerji tüketimi ile çevreye duyarlı, aynı zamanda zarif ve modern stile bilgisayarlar sunmaktadır.